آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » عدم همکاری اداره آب گلستان در زمینه پلمپ چاه‎های غیرمجاز

عدم همکاری اداره آب گلستان در زمینه پلمپ چاه‎های غیرمجاز

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در زمینه پلمپ چاههای غیرمجاز احکام زیادی در واحدهای اجرای احکام استان وجود دارد، اما اداره آب برای اجرای آنها همکاری نمیکند.

به گزارش گلستان مهر، هادی هاشمیان در نشست شورای بیت‎المال استان که با حضور روسای دستگاه‎های اجرایی گلستان برگزار شد، دادستان‎های سراسر استان را مکلف کرد برای مدیرانی که مجوز دست‎اندازی به بیت‎المال را صادر می‎کنند پرونده تشکیل دهند.

وی با اشاره به بیانات صریح مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد با کوه‎خواری، جنگل‎خواری و دریاخواری از دادستان‎های سراسر استان خواست: به عنوان مدعی‎العموم برای مدیرانی که بدون در نظر گرفتن نظرات کارشناسی، مجوزهایی صادر می‎کنند که موجب دست‎اندازی و تخریب عرصه‎های جنگلی و منابع طبیعی استان می‎شود، اعلام شکایت کنند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان از رصد اقدامات مدیران دستگاه‎های اجرایی در زمینه حفظ بیت‎المال خبر داد و افزود: در پایان سال مدیرانی که در حفظ بیت‎المال خوب عمل کرده‎اند تشویق و با ارسال نامه‎ای به وزارتخانه‎های متبوع‌شان از آنان قدردانی خواهیم کرد.

هاشمیان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی همچنان بر اجرای احکام قلع و قمع بناهای غیرمجاز مصمم است، افزود: البته نگاه ویژه‎ای در این بخش به اقدامات پیشگیرانه و اتخاذ راهکارهایی که هزینه تخلفات را در استان افزایش دهد و میزان ساخت و سازهای غیرمجاز را به صفر برساند در دستور کار داریم.

رئیس شورای حفظ بیت‎المال استان گلستان از دستگاه‎های اجرایی خواست: با حضور فعال در حوزه پیشگیری از دست‎اندازی به بیت‎المال جلوگیری کنند تا مجبور به متحمل شدن خسارات‎های ناشی از تخریب بناهای غیرمجاز نشویم.

هاشمیان خطاب به دستگاه‎های خدمات‎رسان گفت: پیش از ارائه خدمات به بناهایی که احتمال می‎دهند جزء اراضی ملی، منابع طبیعی و کشاورزی باشد حتماً از دستگاه‎های مربوطه استعلام کنند.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه‎های خدمت‎رسان (آب، برق، گاز)، اداره‎های محیط‌زیست، تعاون، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن تاکید کرد.

این مسئول ادامه داد: این کارگروه به دبیری دادستان مرکز استان وظیفه بررسی و اجرایی کردن مفاد بخش‌نامه دادستان کل کشور را که در رابطه با حفظ اراضی ملی، منابع طبیعی، کشاورزی و انفال صادر و به استان‎ها ابلاغ شده است را دارد.

وی تصریح کرد: شورای حفظ بیت‎المال به دلیل حضور دستگاه قضایی از یک سو و حضور همه دستگاه‎های اجرایی مرتبط از سوی دیگر، بستر مناسبی را برای حفظ بیت‎المال و جلوگیری از دست‎اندازی به عرصه‎های منابع طبیعی و جنگلی استان فراهم کرده است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با انتقاد از تعلل برخی ادارات در اجرای احکام صادر شده در دادگاه‎ها خاطرنشان کرد: برای نمونه در زمینه پلمپ چاه‎های غیرمجاز احکام زیادی در واحدهای اجرای احکام استان وجود دارد، اما اداره آب برای اجرای این احکام همکاری نمی‎کند.

هاشمیان به موضوع فرار مالیاتی نیز اشاره کرد و گفت: باید دستگاه‎های اجرایی در این زمینه تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند./فارس

نوشته شده توسط : reza در 15-04-1394, 16:13 | بازدید : 2091 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل دو + صفر ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

بیمه خبرنگاران را تا خوان آخر پیگیری می‎کنیم

معاون استاندار گلستان با بیان اینکه ساماندهی بانک اطلاعاتی خبرنگاران برای پیگیری مطالبات آنها است،

تنها 4 مرکز پیام نوراستان با حکم ریاست اداره می شود!!

رییس دانشگاه پیام نور استان گلستان گفت: از 12 واحد دانشگاهی ، تنها 4 واحد با حکم ریاست اداره می

برپایی نمایشگاه فرهنگی، هنری ماه رمضان در گرگان

غرفه هنرهای تجسمی با موضوع قرآن و محصولات فرهنگی/ اجرای پنج شب شعر و برنامه و داستان سرایی قرآنی/

۷ میلیارد تومان برای ساخت فرهنگسرا گرگان

سرويس فرهنگي: شهردار گرگان از بهره برداری این فرهنگسرا در سال آینده خبر داد و گفت: این مکان فرهنگی

رئیس پلیس گلستان خبر داد: برخورد قاطع با روزه‎خواری در ملاء‌عام

رئیس پلیس گلستان گفت: پلیس گلستان برای بهره‎مندی بهتر روزه‎داران از فیوضات ماه مبارک رمضان

عده‎ای به دنبال تاراج میراث فرهنگی گلستان هستند

دادستان مرکز استان گلستان گفت: عده‎ای دست به دست هم دادند که میراث فرهنگی گلستان را به تاراج
حدیث روز
امام مهدی (عج) می فرماید : هنگام ظهور فرج را خدا می داند و بس و هر که برای ظهور من وقتی تعیین کند دروزغگو است.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 471- 28بهمن1396
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 67
بازدید ماه:2855
بازدید سال:12786
بازدید کل:313951