آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » بازدید نماینده گالیکش در مجلس شورای اسلامی از روستاهای بخش لوه + تصاویر

بازدید نماینده گالیکش در مجلس شورای اسلامی از روستاهای بخش لوه + تصاویر

بازدید نماینده گالیکش در مجلس شورای اسلامی از روستاهای بخش لوه + تصاویر

 نماینده شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی از 5 روستاهای بخش لوه شهرستان گالیکش بازدید و به مشکلات آن‌ها رسیدگی کرد.

به گزارش گلستان مهر، در این بازدیدها دکتر عبدالکریم رجبی را سید غلامرضا قاضوی بخشدار بخش لوه، مهدی خسروی مدیر آموزش‌وپرورش، ابوالفضل رشیدیان رییس بنیاد مسکن شهرستان‌های مینودشت و گالیکش، بهرام قره سفلو معاون جهاد کشاورزی، علی اکبر ممشلی ریی اداره برق، حاجی محمد درنواز رییس شورای بخش لوه، ابوالقاسم صابری رییس آبفا، رضا خسروی معاون شبکه بهداشت و درمان و عباس فرامرزی رییس اداره راه شهرستانهای مینودشت و گالیکش همراهی می‌کردند.

بازدید نماینده گالیکش در مجلس شورای اسلامی از روستاهای بخش لوه + تصاویر

دکتر رجبی و هیئت همراه ابتدا به روستای پاسنگ بالا رفتند که در این دیدار عباسعلی عرب عضو شورای اسلامی این روستای به بیان مشکلات روستاییان پرداخت و گفت: اجرایی نشدن طرح هادی، نیمه‌تمام رها شدن کار ساخت سالن ورزشی روستا، عدم تخصیص اعتبارات تصویب‌شده 800 و 200 میلیون تومانی آب‌بند کشاورزی روستا، نیمه‌تمام ماندن کار ساخت خانه بهداشت روستا، عدم پوشش آبفا از آب شرب روستا، مشکل آنتن دهی شبکه‌های صداوسیما ازجمله مشکلات مردم روستای پاسنگ بالا است.
در این دیدار صابری رییس اداره آبفار گالیکش از دهیار و اعضای شورای روستا خواست تا با متقاعد کردن اهالی آب آشامیدنی روستا را زیر نظر این اداره درآورند.
دکتر رجبی در این دیدار پیگیری جدی رفع به‌موقع این مشکلات از طریق دستگاه‌های اجرایی را خواستار شد.

بازدید نماینده گالیکش در مجلس شورای اسلامی از روستاهای بخش لوه + تصاویر

رجبی پس‌ازآن برای بازدید از آب‌بند قرق به این روستا رفت؛ علی‌اکبر پژمان رییس شورای اسلامی روستا در این دیدار گفت: حدود 10 سال پیش به روستاییان منطقه پیشنهاد شد برای تبدیل 208 هکتار اراضی دیم به آبی، یک آب‌بندان با مشارکت امور آب و جهاد کشاورزی احداث شود.
آنان می‌گویند که بر اساس این پیشنهاد مقرر شد یک میلیارد و 600 میلیون ریال از هزینه دو میلیارد ریالی این آب‌بندان را مردم پرداخت کنند و بقیه هزینه‌ها توسط دولت تأمین شود.
ازآنجاکه این کشاورزان قادر به پرداخت این رقم نبودند، با هماهنگی مسئولان، یکی از بانک‌ها این مبلغ را به‌عنوان وام تأمین کرد تا درنهایت اقساط آن توسط مردم پرداخت شود.
این آب‌بندان در سطح 7 هکتار طی دو سال ساخته شد که خوشحالی کشاورزان را در پی داشت اما فقط پس از دو بار آبیاری در همان سال نخست، این آب‌بندان اکنون به مدت هشت سال است که رهاشده و قابل‌استفاده نیست اما بانک به دنبال دریافت مطالبات خود از کشاورزان است.
بانک اخطارهای زیادی را به مردم می‌دهد و این موجب شده تا شورای روستا نیز برای حل این مسئله دچار مشکل شود.
بر اساس برآورد اولیه، کشاورزان به ازای هر هکتار زمین سالانه باید یک‌میلیون ریال قسط پرداخت می‌کردند تا در مدت 6 سال این وام مستهلک شود.
استفاده نکردن از آب‌بندان موجب شد تا کشاورزان نتوانند اقساط وام خود را به بانک بپردازند و به همین دلیل این وام با احتساب سود و دیرکرد به ازای هر هکتار بالغ‌بر 50 میلیون ریال شده است.
پرداخت این مبلغ برای کشاورزانی که از این آب‌بندان هیچ استفاده‌ای نکرده‌اند، نشدنی است.
پژمان همچنین مشخص نبودن حریم روستا، عدم اتصال خطوط تلفن ثابت روستا پس از سرقت دو سال قبل و ممانعت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از ساخت بنا در روستا به دلیل وجود اراضی ملی را ازجمله مشکلات مردم روستای قرق عنوان کرد.
دکتر رجبی خطاب به مسئولین پیگیری و رفع مشکل آب‌بند روستای قرق را از الویت مسئولین شهرستان اعلام کرد.

بازدید نماینده گالیکش در مجلس شورای اسلامی از روستاهای بخش لوه + تصاویر

سومین روستا، روستای اقماری حاجی‌آباد بود که مردم این روستا اجرایی نشدن طرح هادی و افت ولتاژ برق را از عمده‌ترین مشکلات روستا اعلام کردند.
دکتر رجبی و هیئت همراه پس‌ازآن برای بازدید از ساخت مدرسه 8 کلاسه روستای صادق‌آباد از محل طرح برکت به این روستا رفتند.
بهروز تمکی دهیار روستای صادق‌آباد در این دیدار از تلاش‌ها و پیگیری‌های مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان گالیکش و دکتر رجبی به جهت جلب موافقت مسئولین برای ساخت مدرسه 8 کلاسه در این روستا تقدیر و تشکر کرد.
وی به برخی از مشکلات و خواسته‌های مردم صادق‌آباد پرداخت و گفت: مهم‌ترین و اساسی‌ترین مشکل روستای صادق‌آباد کماکان عدم ساخت پل گلزار شهدای این روستا است که براثر سیل سال ۸۰ تخریب‌شده است.
وی افزود: این پل نه‌تنها به‌عنوان عامل ارتباطی مردم به گلزار شهدا و اموات خود بشمار می‌آید بلکه راه مواصلاتی روستاییان با بیش از ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی نیز است.
وی با اشاره به طرح هادی روستا گفت: طرح هادی روستا هنوز به‌طور کامل اجرایی نشده است و ادامه آن به‌ویژه در قسمت غربی و مرکزی روستا نیمه‌تمام رهاشده است.
تمکی همچنین در خصوص تعیین وضعیت حریم قانونی جاده اصلی در محدوده روستا درخواست کرد: با توجه به وضعیت موجود نسبت به تجدیدنظر حدود حریم راه همچون شهرهای گالیکش و مشابه عمل شود.
وی ادامه داد: با عنایت به محرومیت کشاورزان منطقه و صادق‌آباد از انهار بتنی هدایت آب چشمه لال و چشمه روستای گوگل به پایین‌دست که خواسته به‌حق کشاورزان است را داریم.
وی همچنین عدم بهره‌مندی کشاورزان از جاده بین مزارع به میزان کافی و مناسب، پیگیری راه دسترسی به چشمه گردشگری لال، ارتقاء کیفیت ولتاژ شبکه برق، رسیدگی به مشکلات آب شرب روستا با انتقال چاه آب خط روستای لوه به مجتمع آب‌رسانی صادق‌آباد را ازجمله مشکلات و خواسته‌های مردم این روستا اعلام کرد و از دکتر رجبی خواست تا از تمام ظرفیت‌ها و پیگیری‌های خود در این راستا استفاده نماید.

بازدید نماینده گالیکش در مجلس شورای اسلامی از روستاهای بخش لوه + تصاویر

آخرین روستای در این بازدید روستای تنگراه بود که مسئولین به مرکز بهداشت روستا رفتند.
احمد مشهدی تمک دهیار روستای تنگراه شبانه‌روزی نبودن مرکز بهداشت روستا را ازجمله مشکلات مردم تنگراه و مسافرین بی‌شمار عبوری از این روستا اعلام کرد.
وی همچنین اجرایی نشدن طرح هادی روستا و نبود غسالخانه مناسب را از مشکلات مردم تنگراه عنوان کرد.
رضا خسروی معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان گالیکش نیز در این دیدار گفت: با توجه به اینکه مرکز بهداشت تنگراه شاخصه‌های لازم را ندارد به‌صورت شبانه‌روزی نمی‌تواند فعالیت داشته باشد.
وی افزود: این مرکز بهداشت دارای پزشک بیتوته و داروخانه است.
حاجی محمد درنواز رییس شورای بخش لوه نیز در این دیدار از آغاز به ساخت خانه بهداشت روستای اجن قره خوجه طی روزهای آینده خبر داد.
سید غلام‌رضا قاضوی بخشدار بخش لوه از دیدار نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی با اهالی روستاهای این بخش و آشنایی با مشکلات مردم اظهار خرسندی کرد و خواستار پیگیری مجدانه رفع مشکلات روستاییان شد.
دکتر عبدالکریم رجبی نیز در این دیدار قول پیگیری و رفع مشکلات مردم در اسرع وقت را داد./نيلكوه

نوشته شده توسط : reza در 22-05-1394, 09:38 | بازدید : 4126 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل سه + سه ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

رییس کل دادگستری گلستان خبرداد: پارکینگ فروشی ممنوع

رییس کل دادگستری گلستان با تاکید بر ممنوع بودن فروش پارکینگ ساختمان ها، گفت: ساماندهی کمیسیون های

دیدار دکتر شهریاری رئیس دانشگاه پیام نور استان با رئیس خانه مطبوعات گلستان

دکتر شهریاری، رئیس دانشگاه پیام نور استان درنشست صمیمی به مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و

رئیس اداره اوقاف گرگان خبر داد: وقف 4/5 هکتار زمین در امور قرآنی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان گفت: پنج وقف جدید از ابتدای سال تاکنون به ارزش بیش از

"وام آسان" بدون سفته /افزايش وام خانواده های ایثارگران و شهدا به شش میلیون تومان

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه زوجین می‌توانند باداشتن یک ضامن وام ازدواج

کاهش 5،9 درصدی آمار ازدواج و افزایش 3،6 درصدی آمار طلاق

مدیرکل ثبت احوال گلستان از کاهش 5،9 درصدی آمار ازدواج و نیز افزایش 3،6 درصدی آمار طلاق در این

متخلفان آب گلستان منتظر برخورد قضایی باشند/ بحران آب یکی از دغدغه‌های دستگاه قضا است

دادستان مرکز گلستان با بحرانی خواندن وضعیت منابع آبی استان، بر اقدام و برخورد بموقع و قاطع قضایی و
حدیث روز
امام باقر (ع) می فرماید : به مردم بگوييد بهتر از آن چيزى كه می خواهيد به شما بگويند.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 471- 28بهمن1396
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 76
بازدید دیروز: 56
بازدید ماه:182
بازدید سال:47029
بازدید کل:298929