آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » علت تحریم‎ها، ضعف داخلی است/ مسئولان بصیرت امام‎گونه داشته باشند

علت تحریم‎ها، ضعف داخلی است/ مسئولان بصیرت امام‎گونه داشته باشند

موضوع : سیاست

 

 

 

 

 

وی ابراز امیدواری کرد مسئولان و دولت‌مردان کشورمان، آمریکایی‎ها و اروپایی‎ها را هیچ‎چیز حساب نکنند و تصریح کرد: مسئولان ما باید بصیرت امام‎گونه داشته باشند و دشمن و جنایت‌کاران را آدم حساب نکنند.

 

* نور ایمان به خدا، نابودکننده دشمنان است/یمن قطعاً پیروز است

 

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه نور ایمان به خدا، نابودکننده دشمنان است به تحریم‎های دشمن علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: علت تحریم‎ها به ضعف خودمان برمی‎گردد وگرنه دشمن هیچ غلطی نمی‎تواند کند، بعد از فتنه 1388 این‌ همه گرفتاری که برای کشور به وجود آمد به همین مسئله برمی‎گردد.

 

پناهیان بیان داشت: ما نمی‎گوئیم که واقعیت‎ها را نبینیم اما باید خدا را هم دید و باور داشت، حدود چهار سال است که بیشترین تأکید مقام معظم رهبری به دولت‌مردان قبلی و فعلی در مورد نصرت خدا است.

 

وی در خصوص آینده یمن گفت: یمن قطعاً پیروز است و نتیجه آن به ما و مظلومان منطقه نیز خواهد رسید، در دفاع مقدس از همه کشورها سرباز می‎آوردند که انقلاب اسلامی را سرنگون کنند اما نتوانستند و اکنون سربازهای جهانی امام زمان (عج) در منطقه، دشمن را زبون ساخته و این یک واقعیت است.

 

* سیاست‌مداران کشور اهل توکل و تدبیر باشند

 

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: اینکه آمریکا از ایران ضعیف‎تر است یک واقعیت عینی است، امام راحل واقعیت‎های عینی و غیبی را با یکدیگر درآمیخت و با توکل و برنامه‎ریزی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

 

پناهیان گفت: اگر ما دارای ثروت و تکنولوژی باشیم و از آمریکا قدرت بیشتری داشته باشیم اما توکل به خدا نداشته باشیم قطعاً شکست خواهیم خورد توکل به خدا باعث به زانو درآوردن دشمن می‎شود، لذا سیاست‌مداران کشور باید واقعیت‎های عینی و غیبی را مانند امام راحل باور کنند و اهل توکل و تدبیر باشند.

 

وی جهان عینی و جهان غیبی را دو واقعیت انکارناپذیر دانست و افزود: در جهان عینی جاذبه زمین، قواعد فیزیک و شیمی و قواعد بر عالم ماده متصور است و در جهان غیبی یا معنوی، ارزشی یا ماورایی قواعد دیگری وجود دارد که هر دو جهان واقعیت هستند.

 

* اینکه آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند بر اساس آیه قرآن طراحی شده است

 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: برخی به اشتباه، جهان مادی را واقعیت می‎دانند و به جهان ماورایی و غیبی، ارزش می‎گویند و آن‌گاه ارزش‎ها را مقابل واقعیت‎ها قرار می‎دهند که این مسئله از سر جهالت و یا غفلت است که با تأسی از فرهنگ وارداتی ارزش‎ها را چیزی مقابل واقعیت‎ها می‎دانند.

 

پناهیان اظهار کرد: فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‎تواند بکند بر اساس آیه قرآن طراحی شده است، کافرانی که بر سر راه خدا مانع ایجاد می‎کنند قطعاً آثار عمل آنها از بین خواهد رفت به همین دلیل می‎توان گفت که هیچ غلطی نمی‎توانند کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه همانند قاعده جاذبه زمین، آمریکا هیچ غلطی نمی‎تواند بکند، افزود: اگر کسی به این جمله شک کند به قرآن ایمان و اعتقاد ندارد، هر غلطی که آمریکا می‎کند ناشی از اشتباهات و ضعف ما و برای تقویت ما است.

 

* امام در اوج قدرت همانقدر توکل به خدا داشت که در اوج غربت بود

 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: جنگ و جهاد در مقابل آمریکا لازم نیست، این جهاد که خداوند می‎گوید برای رشد شماست وگرنه خداوند آنها را نابود می‎کند، هر وقت دشمن برای ما زحمت ایجاد کرد یعنی ما ضعیف هستیم.

 

پناهیان افزود: ما اگر ضعف نداشته باشیم دشمن در مقابل ما هیچ است و این یک واقعیت است، اگر توکل نداشته باشیم حتی اگر تمام موشک‎های دنیا در اختیارمان باشد باز هم موفق نمی‎شویم.

 

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) واقعیت‎های عینی و غیبی را با هم دید، اظهار کرد: امام در اوج قدرت همان‎قدر توکل به خدا داشت که در اوج غربت بود، اصلاً روحیه ایشان عوض نمی‎شد این‌طور نبود که فقط موقع بلا خدا را ببیند و در موقع قدرت، خدا را فراموش کند، امام(ره) یک واقع‎بین و یک سیاست‌مدار برجسته بود که با توکل و برنامه‎ریزی بر دشمن چیره شد.

                

پناهیان گفت: عده‎ای آدم‎های بی‌سواد و بی‎تدبیری که واقعیت‎های عینی را کنار می‎گذارند و فقط به خدا توکل دارند، برنامه‎ریزی نمی‎کنند و نمی‎توانند به نتیجه مطلوب برسند./فارس

موضوع : سیاست
نوشته شده توسط : reza در 16-03-1394, 11:56 | بازدید : 2676 | نظرات : 1
ارسال شده توسط : reza | تاریخ ارسال : 16 خرداد 1394 11:56
سخنراني عالي بود

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل ده + شش ؟ (به عدد)
پاسخ:*
حدیث روز
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : از نفرين مظلوم بترسيد كه چون شعله آتش بر آسمان ميرود.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 471- 28بهمن1396
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 32
بازدید دیروز: 111
بازدید ماه:143
بازدید سال:38190
بازدید کل:339355