آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » یکی از علمای اهل سنت گلستان:توصیه‎های نبوی از زبان امام خامنه‎ای شنیده می‎شود/ در فتنه 88 حماسه جدیدی از انقلابیون اسلام رقم خورد

یکی از علمای اهل سنت گلستان:توصیه‎های نبوی از زبان امام خامنه‎ای شنیده می‎شود/ در فتنه 88 حماسه جدیدی از انقلابیون اسلام رقم خورد

موضوع : اسلایدر / سیاست

یکی از علمای اهل سنت گلستان:توصیه‎های نبوی از زبان امام خامنه‎ای شنیده می‎شود/ در فتنه 88 حماسه جدیدی از انقلابیون اسلام رقم خورد

عبدالجلیل آخوند فرهمند در میزگرد تخصصی واکاوی فتنه 88 و حماسه 9 دی در گرگان اظهار کرد: تاریخ اسلام فتنه و حماسه را دیده است، اخلاق زشت، عقاید خرافه‎گرایی، فتنه‎گرایی همه جزو امراضی هستند که در جامعه اسلامی به چشم می‎خورد، پیامبر (ص) آمد تا جامعه بیمار را درمان کند.

وی تصریح کرد: یکی از بیماری‎های اصلی که با سیره نبوی باید درمان شود مسئله اختلافات و تفرقه افکنی است، در جوامع اسلامی همیشه مابین فرق و مذاهب اختلاف نظر وجود داشت، اختلاف نظر منجر به افکاری برای رسیدن به اهداف آینده است، اما اگر اختلاف نظر شدت پیدا کند منجر به تفرقه و ایجاد فتنه خواهد شد.

این عالم اهل سنت استان گلستان افزود: باید برای سلامت جسم تلاش کنیم، انسان اگر سلامت جسم و روح داشته باشد، به تقوا و اصول نبوی پایبند باشد هیچگاه دچار خطا و گمراهی نخواهد شد.

فرهمند با بیان اینکه باید بصیرت و آگاهی خود را در همه شرایط به‎روز کنیم، گفت: در فتنه 88 کسانی را دیدیم که تابع اسلام بودند اما چون اعتقاد و باور نداشتند و از بصیرت کافی برخوردار نبودند دچار خطا شدند.

وی بیان کرد: یکی از ویژگی‎هایی که خدا به انسان داده است داشتن عقل، دانش و استعداد است، خداوند مهربان، معلم دین را فرستاد تا کرامت انسانی و بینش انسان هدایت شود.

عبدالجلیل آخوند فرهمند ابراز کرد: در حال حاضر وظیفه ما این است که از مسائل زمان خود آگاه باشیم و این مهم زمانی محقق می‎شود که بصیرت داشته باشیم انسان وقتی دلش غبارآلود است فتنه‎گر می‎شود، گاهی جسم افراد با اسلام است اما روح و روان آنها با اسلام نیست، اینها از دشمن خارجی هم بدتر می‎شوند.

فرهمند گفت: همواره در مقابل بصیرت،  ضد بصیرت وجود دارد، در مقابل فتنه هم حماسه وجود دارد، در فتنه 88 حماسه جدیدی از انقلابیون اسلام رقم خورد، وقتی مقام معظم رهبری در مقابل فتنه با شیواترین بیان سخن گفت همه مردم را به وحدت دعوت کردند ایشان هیچگاه حمله، هجوم و درگیر شدن را پیشنهاد نمی‌کنند و بر لزوم داشتن زیرکی، بصیرت، اعتماد و باور تاکید دارند.

وی با تاکید بر اینکه همیشه باید مجهز به عنصر بصیرت باشیم، افزود: همه قومیت‌ها و مذاهب باید زیر پرچم اسلام و تابع امر مقام معظم رهبری معروف باشند.

این عالم اهل سنت ابراز کرد: قبل از انقلاب و بعد از آن دسیسه‎های دشمن علیه این نظام کم نبوده و آنها همواره دست به تفرقه‎انگیزی می‎زنند حتی به خانه‎های مردم نفوذ کردند و هدفشان ایجاد اختلاف و تفرقه است.

فرهمند گفت: ما زمانی می‎توانیم جلوی دشمن را بگیریم که بصیرت داشته باشیم جهان اسلام چشم خود را به زبان مقام معظم رهبری دوخته است تا ببیند در برابر اتفاقات مختلف رهبر معظم انقلاب چه واکنش و توصیه‎هایی دارند که این نشان‌دهنده اقتدار نظام اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه توصیه‌های نبوی را امروز از زبان مقام معظم رهبری می‎شنویم، ابراز کرد: ما باید به سیره نبوی برگردیم باید در عمل و گفتارمان این مهم را نشان دهیم اکنون وقت عمل فرا رسیده است.

این عالم اهل سنت گلستان گفت: اگر در بین خودمان وحدت را تقویت نکنیم تیشه به ریشه نبوی می زنیم، ما این انقلاب را به آسانی به دست نیاوردیم از فتنه و فتنه گری باید خودمان را دور کنیم تا در مسیر سیره نبوی حرکت کنیم.

 

 

 

 

موضوع : اسلایدر / سیاست
نوشته شده توسط : reza در 8-10-1396, 15:05 | بازدید : 1950 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل ده + شش ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

امام جمعه بندرترکمن: سکوت در برابر فتنه خیانت به انقلاب است

  امام جمعه بندرترکمن: سکوت در برابر فتنه خیانت به انقلاب است به گزارش گلستان مهر، حجة

آیت ا... قدمی در میزگرد تخصصی 9 دی :حمایت از فتنه گران خیانت به آرمان های انقلاب است / متاسفانه فتنه گران در داخل حمایت می شوند

   آیت ا... قدمی در میزگرد تخصصی 9 دی :حمایت از فتنه گران خیانت به آرمان های انقلاب است

حجت الاسلام ریاحی در میزگرد تخصصی 9 دی :سران فتنه خائن هستند

  حجت الاسلام ریاحی در میزگرد تخصصی 9 دی :سران فتنه خائن هستند به گزارش گلستان مهر به نقل از

جعفر گرزین در میزگرد 9 دی :گرگان تنها شهری بود که به ستاد موسوی اجازه میتینگ داد / ستاد میرحسین یک شکایت هم نداشت

    جعفر گرزین در میزگرد 9 دی :گرگان تنها شهری بود که به ستاد موسوی اجازه میتینگ داد /

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع): ساکتین فتنه به کشور خسارت زدند / برخی مسائل مانند تقابل با قوه قضاییه بسترساز فتنه آینده است.

    مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع): ساکتین فتنه به کشور خسارت زدند / برخی مسائل مانند

دشمن نسبت به مردم ایران کینه دارد/ فتنه همیشه با آشوب و سروصدای خیابانی نیست/ آرزوی ما موفقیت همه دولت‎هاست

مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) گرگان تاکید کرد: دشمن نسبت به مردم ایران کینه دارد.
حدیث روز
امام علی(ع) می فرماید : بپرهیز از این که خود را برای دیگران بیارایی و با انجام گناه به جنگ با خدا برخیزی
هفته نامه گلستان مهر
شماره 568 چهارشنبه 15 مرداد 1399
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 37
بازدید دیروز: 65
بازدید ماه:1494
بازدید سال:27461
بازدید کل:392847