آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » سردار نقدی در گرگان: مشکلات اقتصادی نتیجه نبود روحیه انقلابی است

سردار نقدی در گرگان: مشکلات اقتصادی نتیجه نبود روحیه انقلابی است

وی در ادامه با بیان اینکه تاریخ حدود 10 هزارساله ملت فرهیخته و بافرهنگ ایران شاهد شخصیت‌های برجسته علمی بود، گفت: تاریخ هیچ ملتی به نام جنایتکاران نمی‌نویسند بلکه با انبیا،، حکما و عرفا و بزرگان علم و هنر آن می‌سنجند و می‌نویسند. ایران چند هزار سال درگیر اختلافات و حکومت آن به دست شاهان ستمگری بود که هیچ کسی حق انتقاد به آنان نداشت. حتی عده‌ای تاریخ حدود 10 هزارساله ایران را به 2 هزار و 500 سال تقلیل دادند چون اگر می‌خواستند درست تاریخ را بنویسند باید از حضرت زرتشت سخن می‌گفتند.اما از شاهی آغاز کردند که بیشترین امتیازها را به یهودی‌ها داد تا بگویند ایرانی ها بایهودیان ارتباط دوستانه داشتند. این تاریخ مصنوع پهلوی و صهیونیست است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی به چند هزارسال خفت و خواری ملت ایران پایان داد، گفت: این انقلاب، مبارزات آزادیخواهانه ملت ایران را در طول تاریخ به پیروزی رساند و آن را تا 40 سالگی‌اش استمرار داد. امروز باید با صدای بلند این پیروزی بزرگ را فریاد بزنیم؛ آن را جشن بگیریم و به آن افتخار کنیم.

وی ادامه داد: امروز به جای اینکه سرگرم جشن و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی باشیم، سرگرم چیزهای دیگری شده‌ایم. دشمنان در پی این هستند تا با این حوادث کوچک و دم دستی انقلاب و ملت ایران را ارزیابی کنند.

سردار نقدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در تاریخ بشریت فقط با نهضت‌های پیامبران اولوالعزم قابل مقایسه است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران تمامی مناسبات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بین‌المللی را تحت تأثیر قرار داده است. ما نباید این انقلاب و دستاوردهای بزرگ آن را نادیده بگیریم و با مسائل روزمره بسنجیم.

وی تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند تا انقلاب اسلامی را یک جریان روبه افولِ شکست خورده و در مقابل خود را ابرقدرتی در حال پیشروی نشان دهد. همین باعث می‌شود عده‌ای غرب‌زده همچنان از سایه جنگ بر سر ملت ایران سخن بگویند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با اشاره به واقعیت‌های امروز کشورهای آمریکا و ایران گفت: واقعیت آمریکای سال 1978 با آمریکای 2018 کاملا با هم متفاوت است. ایران 57 هم با سال 97 تفاوت‌های زیادی دارد. درک درست این واقعیت‌ها می‌تواند نشان دهد کدام کشور در برنامه‌ها و سیاست‌هایش شکست خورده و کدام یک پیروز شده است.

وی با بیان اینکه آمریکا در سال 1978 از نظر فرهنگی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و نفوذ بین‌المللی حرف اول را در جهان می‎زد، ادامه داد: آنها تسلط فرهنگی داشتند و هر روز در دانشگاه‌ها و اندیشکده‌های خود حرف تازه‌ای مطرح می‌کردند. در بحث نظامی نیز به گونه‌ای بود که ناو این کشور حمله می‌کرد؛ کشور هدف تسلیم می‎شد. آنان به قدری قدرت داشتند که توانستند فلسطینی‌ها را با صهیونیست سر میز مذاکره بنشانند تا با هم دست بدهند و معاهده امضا کنند.

سردار نقدی گفت: آمریکای سال 1978 از نظر اقتصادی برترین کشورجهان بود و یکهزار میلیارد دلار ذخایر ارزی داشت. اما امروز این کشور 21 هزار میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و در آستانه ورشکستگی است. وقتی تفنگداران این کشور دستگیر می‌شوند، از ترس شلوارهای خود را خیس می‌کنند. آمریکایی که روزی می‌گفت قرار است به افغانستان یا عراق حمله کند و سرساعت این کار را انجام می‌داد؛ امروز کره شمالی را تهدید به جنگ می‌کند اما یک هفته مانده به موعد، می‌گوید نمی‌توانم.

وی به موشک‎باران مقر تکفیری‌ها در سوریه از سوی سپاه اشاره کرد و افزود: 5 درصد خاک سوریه در اشغال تکفیری‌ها قرار دارد و آمریکا هم در آن منطقه است. بعد از حمله تروریستی اهواز، سپاه موشک‌هایشان را بیخ گوش آمریکایی‌ها زد اما آنان نتوانستند عکس‌العلمی از خود نشان دهند. کشوری که رئیس جمهورش در ماشین روباز می‌نشست و در خیابان‌های کشوری دیگر حرکت می‌کرد امروز با ماشین زرهی همک جرات این کار را ندارد.

سردار نقدی به شکست‌های پیاپی آمریکا در حوزه سیاسی هم اشاره کرد و گفت: امروز به جایی رسیدیم که آمریکا هر تصمیم سیاسی که می‌گیرد، خلاف آن رخ می‌دهد. در قضیه انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس؛ رئیس جمهور این کشور در مجمع سازمان ملل اعلام کرد هر کشوری با این اقدام مخالفت کند، آمریکا کمک‌هایش را به آن قطع خواهد کرد. اما دیدیم فقیرترین کشورها که از آمریکا کمک دریافت می‌کردند، علیه این کشور رای دادند.

وی با بیان اینکه آمریکا از اوج قدرت به زمین آمده است، خاطرنشان کرد: اندیشکده‌های آمریکایی لیبرال دموکراسی را پایان تاریخ می‌دانستند اما امروز نظریه‌پردازان آنها به اشتباه خود اعتراف می‌کنند و رئیس جمهور آمریکا این تفکر را زیر پا له می‌کند. آنچه را که به نام جنگ اقتصادی آمریکا و چین بیان می‌شود در حقیقت سقوط تفکر لیبرال دموکراسی است. همان‌هایی که سازمان تجارت جهانی را درست کردند، برایش قانون و ساختار تعریف کردند و کشورها را تهدید می‌کردند در صورت سرپیچی از این قوانین، منزوی خواهند کرد؛ امروز به اقتصاد ملی روی بیاوریم.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه خاطرنشان کرد: در این 40 سال هر وقت از اقتصاد ملی حرف زدیم، آقایان غرب زده ما را بیسواد می‌دانستند و می‌گفتند تولید ملی معنا ندارد. این افراد تحت عنوان علم تولید ملی را سرکوب کردند.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا با آن همه ادعا در زمینه تکنولوژی، در خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا درمانده است، اظهارداشت: امسال برای دومین بار جنگل‌های کالیفرنیا در آتش سوخت. بار اول 26 روز و الان هم که  اخبار  های این آتش‌سوزی را سانسور می‌کنند. آنها نمی‌توانند آتش جنگل‌هایشان را خاموش کنند آن وقت عده‌ای هنوز از سایه جنگ سخن می‌گویند.

سردار نقدی در بخش دیگر سخنانش به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در کشوری که اکثر مردم آن پیش از انقلاب بیسواد بودند، امروز ماهواره به فضا می‌فرستند. کشوری که بیش از 90 درصد مواد غذایی خود را به خارج وابسته بود به رغم خشکسالی 25 ساله، توانسته تولید مواد غذایی خود را 7 برابر افزایش دهد. امروز می‌توانیم بیش از 10 میلیارد دلار غذا به کشورهای دیگر صادر کنیم.

وی با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند دستاوردهای انقلاب را نادیده بگیرند، افزود: عده‌ای می‌گویند در این 40 سال همه کشورها پیشرفت کردند و ما هم پیشرفت کردیم؛ این حرف درستی نیست. ما نه فقط در این سال‌های پیشرفت کردیم بلکه حرکت جهشی داشتیم و بسیاری از کشورها را پشت سر گذاشتیم. در زمینه علمی ایران از رتبه 53  به جایگاه 15 دنیا و در فناوری‌های نو به جمع 10 کشور برتر جهان رسیده است. امروز پیشرفت ما در زمینه بهداشت و درمان به قدری است که خیلی از افراد دیگر اسم بیماری‌های واگیرداری که هزاران نفر را به کام مرگ می‌کشاند را حتی تا به حال نشنیده‌اند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی برای زنان داشت، اظهارداشت: 70 درصد زنان این کشور در زمان پهلوی حتی نمی‌توانستند اسم خودشان را هم بنویسند اما امروز نیمی از دانشجویان ارشد و دکتری زنان هستند. در زمینه سیاسی، فرهنگی، ورزشی و غیره هم انقلاب اسلامی آثار زیادی برای جامعه زنان به همراه داشته است.

وی با تأکید براینکه انقلاب اسلامی ایران در 40 سال گذشته تحت شدیدترین توطئه‌ها با قدرت در مسیر پیشرفت حرکت کرده است، گفت: آمارهایی که وجود دارد، خیره کننده است. ما باید این دستاوردها را جشن بگیریم. گرانی‌های امروز ربطی به انقلاب ندارد. شعار انقلاب گرانی یا ارزانی نبوده است.

سردار نقدی ادامه داد: شعار انقلاب  استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بوده که در زمینه تحقق آن نمره 20 گرفته است. کشوری که همه امورش به دست بیگانگان و شاه بود، امروز به استقلال و آزادی و مردم سالاری دست یافته است.

وی با بیان اینکه اداره کشور به دست مردم انجام می‌شود، افزود: امروز مردم برای این کشور تصمیم می‌گیرند و از فرصت رأیی که برای آنان فراهم شده نیز خوب استفاده کرده‌اند اما ممکن است در برخی مواقع در رای دادن‌ها اشتباه کنیم. انقلاب می‌گوید به انسان ساده زیست رأی بدهیم اما ما می‌گردیم و به اشرافی‌ترین فرد رأی می‌دهیم. در انتخابات مجلس در همین تهران 2 لیست وجود داشت، در یک لیست حداقل 10 استاد اقتصاد وجود داشت و با شعار حل مشکلات  اقتصادی مردم وارد میدان شد. در مقابل هم لیست دیگری بود که شعارش رفتن زنان به ورزشگاه و برگزاری کنسرت و مذاکره و غیره بود. مردم لیست دوم را انتخاب کردند یعنی اولویت آنان در این شرایط اقتصاد نبود.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گویند چرا رهبری کاری نمی‌کند، تصریح کرد: رسالت رهبری ورود به امور اجرایی نیست بلکه رهبر انقلاب باید حافظ استقلال، آزادی و مردم سالاری ما باشد که در تمام این مدت مقام معظم رهبری اجازه نداده‌اند خدشه‌ای به این مسائل وارد شود. عده‌ای قصد ابطال انتخابات 88 را داشتند و برخی هم به دنبال مادام العمری ریاست جمهوری بودند اما رهبر انقلاب مقابل آنان ایستاد.

وی با اشاره به هشدارها و تذکرات رهبر معظم انقلاب درباره مذاکره با آمریکا گفت: رهبر انقلاب بارها فرمودند که به مذاکره با آمریکایی‌ها خوشبین نیستند اما ما در انتخابات به کسی رأی دادیم که گفت مذاکره از اکسیژن هم واجب‌تر است.

سردار نقدی وضعیت اقتصادی را آسان‌ترین مشکل انقلاب اسلامی دانست و افزود: در شرایطی که تحزب، پول، رسانه، اسلحه و غیره این مملکت دست شاه بود، انقلابیون با دست خالی، با توکل به خدا و اعتماد به نفس و شهادت‌طلبی به پیروزی رسیدند. در زمینه اقتصادی هم امروز دست ما پُر و دست دشمن بسیار خالی است. برای داشتن یک اقتصاد پیشرو نیاز به انرژی، مواداولیه، نیروی انسانی، علم و فناوری و نقدینگی داریم که همه این عوامل را در اختیار داریم.

وی نبود روحیه انقلابی‌گری بین برخی مسئولان را دلیل حل نشدن مشکلات اقتصادی امروز برشمرد و خاطرنشان کرد: وقتی روحیه انقلابی‌گری، اعتماد به نفس و خودباوری را کنار بگذاریم و بخواهیم با همان راهکارهای لیبرالیستی کارها را پیش ببریم دچار همین مشکلات می‌شویم.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه بیان داشت: اگر به جای اینکه برای فروش نفت گدایی کنیم؛ به ظرفیت‌های داخلی روی بیاوریم و برجام‌های آمریکایی و اروپایی را کنار بگذاریم، شاهد جهش‌های بزرگ در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد خواهیم بود.

نوشته شده توسط : mansori در 10-09-1397, 18:33 | بازدید : 44 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل چهار + پنج ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس: تسخیر لانه جاسوسی اوج شکست قدرت استعماری آمریکا

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس: تسخیر لانه جاسوسی اوج شکست قدرت استعماری آمریکا مسئول

رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار کشور در گرگان: برجام 2 و 3 یعنی خودکشی/آمریکایی‎ها برجام موجود را حلال مشکل موجود خود نمی‎بینند

  رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار کشور در گرگان: برجام 2 و 3 یعنی خودکشی/آمریکایی‎ها برجام

رحیم‌پور ازغدی:سند 2030 سبک زندگی جامعه را هدف قرار داده است

  رحیم‌پور ازغدی:سند 2030 سبک زندگی جامعه را هدف قرار داده است/ هدف ترامپ از سفر به

سردار مشیدی در گلستان:برخی خواص با زیر سوال بردن بسیج و سپاه پاسداران گل به خودی می‎زنند

فرمانده دانشکده پیامبر اعظم دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران گفت: برخی خواص با زیرسوال بردن سپاه
حدیث روز
امام رضا (ع) می فرماید : دوست هركس عقل او و دشمنش جهل اوست.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 471- 28بهمن1396
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 51
بازدید دیروز: 56
بازدید ماه:157
بازدید سال:47004
بازدید کل:298904