آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » خسارت 200 میلیاردی به تاسیسات آب در آق‌قلاخسارت 200 میلیاردی به تاسیسات آب در آق‌قلا

خسارت 200 میلیاردی به تاسیسات آب در آق‌قلاخسارت 200 میلیاردی به تاسیسات آب در آق‌قلا

موضوع : اسلایدر / اقتصاد
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آب شرب از زمان وقوع سیل در منطقه آق‌قلا تاکنون هیچ مشکلی نداشته و ندارد ولی به دلیل آنکه برخی از محلات بر اثر وقوع سیلاب نزدیک به 30 روز در آب قرار داشتند برای جلوگیری از آلودگی آب به آنها توصیه شده است تا آب را قبل از مصرف بجوشانند و در نهایت آب شرب این منطقه سالم و هیچگونه مشکل بهداشتی ندارد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آق قلا افزود: 10 کیلومتر از خط انتقال آب از منطقه شهرستان گرگان به زیر آب رفت و حوضچه‌های آب این منطقه مملو از لجن شد و حدود سه کیلومتر شبکه فاضلاب داشتیم که متاسفانه بر اثر وقوع سیل مملو از لجن شد همچنین یک حلقه چاه در «انبارالوم» و یک حلقه چاه در آق‌قلا دچار خسارت شدند.

غفاری اذعان کرد: میزان برآورد خسارت اولیه در این زمینه در منطقه آق‌قلا بیش از 20 میلیارد تومان است با توجه به اینکه کنتورهای آب در مدت زمان طولانی در زیر آب قرار داشتند و همچنین لوله‌های آب در مانداب قرار داشتند میزان خسارت افزایش یافت.

* خسارت 88 میلیاردی به تاسیسات برق آق‌قلا

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان آق‌قلا گفت: در انبارالوم مشکل ولتاژ برق منطقه‌ای نداریم شاید در برخی از محله‌ها که از ترانس برق فاصله زیادی دارند دچار ضعف ولتاژ هستند.

کوهساری ابراز کرد: با توجه به اعتبار 180 میلیون تومانی که در سال گذشته داشتیم دو دستگاه ترانس برق در شهر «انبارالوم» متصل کردیم و همچنین در سال 1397 نزدیک به 660 متر از شبکه فرسوده در انبارالوم ترمیم شد و امیدواریم بتوانیم در سال 1398 با تخصیص اعتباری که صورت خواهد گرفت تا قبل از آغاز تابستان بخش اعظمی از مشکلات مردم این منطقه را مرتفع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم تا همه مردم از نعمت برق بهره‌مند شوند اگر شهروندان در ایام تابستان درجه اسپیلت و کولر خودشان را روی 24 الی 26 درجه سانتیگراد تنظیم کنند از هدررفت انرژی جلوگیری می‌شود و در نتیجه با کمبود برق مواجه نخواهیم بود.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان آق‌قلا یادآور شد: متاسفانه شهرستان آق‌قلا درگیر سیل بود ولی خوشبختانه با اقدامات خوبی که صورت گرفت سریعا در نقاط سیل‌زده برق قطع شد و در این زمینه هیچ حادثه ناشی از برق در این منطقه نداشتیم.

کوهساری اظهار کرد: تقریبا از روز 26 اسفندماه سال گذشته طوفانی شدیدی در این منطقه رخ داد و در همان زمان قطعی برق اتفاق افتاد و در روز یکم فروردین آبگرفتگی در برخی از روستاهای این منطقه آغاز شد و در بعدازظهر همان روز شهر آق‌قلا نیز دچار یک آبگرفتگی شدیدی شد و به ناچار برق 75 درصد شهر آق‌قلا را قطع کردیم تا حادثه‌ای در این زمینه ایجاد نشود.

وی اذعان کرد: با توجه به فروکش کردن آب در برخی از محلات مجددا برق را متصل می‌کردیم و ترانس به ترانس و خروجی به خروجی کنترل می‌کردیم و سپس نسبت به وصل برق اقدام صورت می‌گرفت.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان آق‌قلا اظهار کرد: نزدیک به 250 ترانس برق در شهرستان آق‌قلا وجود دارد که در آن زمان 75 درصد این ترانس‌ها به دلیل آبگرفتگی خاموش بود که متاسفانه مدت زمان آب‌ماندگی در شهر آق‌قلا زیاد بود به مدت دو هفته طول کشید تا آخرین ترانس برق این منطقه را برق‌دار کردیم.

کوهساری اذعان کرد: تاسیسات برق فلزی هستند و به مرور زمان میزان خسارت‌ها خودش را نشان می‌دهد و نزدیک به 8 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد خسارت اولیه در این منطقه شده است زیرا برخی نقاط همچنان شرایط باتلاقی دارد و امکان دسترسی میزان برآورد خسارت نیست و میزان افزایش خسارت در این منطقه وجود دارد.

موضوع : اسلایدر / اقتصاد
نوشته شده توسط : منصوری در 23-02-1398, 18:13 | بازدید : 13 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل ده + شش ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

پایداری شبکه‌های آسیب‌دیده برق گلستان

  پایداری شبکه‌های آسیب‌دیده برق گلستان مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان گفت:

انفجار سپاه حصر سیل را شکست/ شیرینی صدای امید در سیل مهیب

انفجار سپاه حصر سیل را شکست/ شیرینی صدای امید در سیل مهیب

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس: یک میلیارد ریال برای توسعه کشت گلخانه‌ای در آزادشهر اختصاص یافت

  نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس: یک میلیارد ریال برای توسعه کشت گلخانه‌ای در

در بازدید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان: آخرین وضعیت سد نرماب بررسی شد / پیشرفت 74 درصدی سد

  در بازدید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان: آخرین وضعیت سد نرماب بررسی شد / پیشرفت 74

در 7 مردادماه جاری: رشد 5.6 درصدی پیک مصرف برق در گلستان

  در 7 مردادماه جاری: رشد 5.6 درصدی پیک مصرف برق در گلستان معاون بهره‌برداری و دیسپاچنگ

نيازمندي 61 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های آبرسانی در کلاله

مدیر آب و فاضلاب روستائی شهرستان کلاله گفت: ۶۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های
حدیث روز
امام باقر (ع) می فرماید : هيچ بنده اى عالم نباشد تا اين كه به بالا دست خود حسد نبرد و زير دست خود را خوار نشمارد.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 471- 28بهمن1396
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 189
بازدید دیروز: 84
بازدید ماه:189
بازدید سال:10120
بازدید کل:311285