آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » مقدم‌فر: مقاومت راه پیشرفت و سربلندی ملت ایران در گام دوم انقلاب است

مقدم‌فر: مقاومت راه پیشرفت و سربلندی ملت ایران در گام دوم انقلاب است

موضوع : اسلایدر / سیاست

مقدم‌فر: مقاومت راه پیشرفت و سربلندی ملت ایران در گام دوم انقلاب است

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه با بیان اینکه راه پیشرفت و سربلندی ملت ایران در گام دوم انقلاب از مسیر مقاومت می‌گذرد، گفت: ‌تجربه‌ تاریخی اسلام و نیز تجربیات متعدد در جمهوری اسلامی نشان داده تنها مقاومت باعث پیروزی در برابر دشمنان است.

حمیدرضا مقدم‌فر در همایش بین‌المللی «مقاومت اسلامی در گام دوم انقلاب» با بیان اینکه مقاومت، فرهنگ انقلاب‌های توحیدی است، اظهار داشت: انقلاب توحیدی اسلام نیز با شعار مقاومت شروع شد و از همان آغاز اعلام کرد رمز فلاح و رستگاری، مقاومت است، این موضوع نشان می‌دهد مقاومت همیشه در طول تاریخ جواب داده و عامل رستگاری انسان و پیروزی و موفقیت ‌بوده است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ همواره «جنگ عبودیت» وجود داشته است، افزود: از یک‌سو طاغوت‌ها به دنبال تسلیم انسان و وادار کردن به عبودیت خود و از سوی دیگر انبیا و اولیای الهی به دنبال رفع اغلال و زنجیرها از دست و پای انسان بوده‌اند تا با نفی هر نوع عبودیت غیرخدا تنها طوق بندگی خدا را بر گردن بنهند و فقط بنده خدا باشند.

روح بیانیه گام دوم دعوت به مقاومت و پیروزی است

مقدم‌فر با تأکید بر اینکه حریت انسان در گرو مقاومت است، تصریح کرد: روح بیانیه گام دوم، شرح و تفسیر داستان مقاومت ملتی است که با مقاومت بر سر ارزش‌های والای انسانی و اسلامی توانست بر استبداد ستم‌شاهی به رغم همه هیمنه و ابهتی که داشت غلبه کند.

این کارشناس ‌استراتژیک در هیمن زمینه خاطرنشان کرد: در این بیانیه بر این مسئله تأکید شده که انقلاب اسلامی توانسته ‌در چهار دهه بدون خیانت به آرمان‌ها و شعارهای اصلی‌اش در برابر حجم انبوهی از توطئه‌ها و دشمنی‌های ظالمانه نظام سلطه جهانی بایستد و ماندگاری خود را به رخ بکشد و ناباورانه در پیش چشم حیرت‌زده آنان نویدبخش ظهور تمدن نوین اسلامی باشد.

مقاومت تجربه‌ای درخشان در انقلاب اسلامی

مقدم‌فر با بیان اینکه انقلاب اسلامی در این راه باز هم به سلاح مقاومت نیاز دارد، ادامه داد: تجربه ما در جمهوری اسلامی نشان داده مقاومت در مقابل دشمنان جواب می‌دهد بنابراین ‌طی کردن راه پرافتخار انقلاب اسلامی در گرو فرو ننهادن سلاح مقاومت است و این با منطق رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف قابل تفسیر و تعریف است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه ‌باید مقاومت، شکل و ضرورت آن را در هر عرصه‌ای‌ شناخت و با روحیه جهادی در سنگر مقاومت حضور یافت، اظهار داشت: ‌راه پیشرفت و سربلندی ملت ایران و تحقق اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی با تاکید بر مقاومت بیش از پیش هموار می‌شود.

عرصه‌های مقاومت در اندیشه و سیره عملی رهبر معظم انقلاب

وی با اشاره به عرصه‌های مقاومت در اندیشه و سیره عملی رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کرد: مقاومت در عرصه سیاسی با استقلال‌طلبی، مقاومت در عرصه اقتصادی با تحقق اقتصاد مقاومتی، مقاومت در عرصه سیاست خارجی با پایبندی به عزت، حکمت و مصلحت در روابط بین‌الملل با تأکید بر چهار حوزه اساسی عزت ملی، منافع ملی و مرزبندی با دشمن و سوءظن به دشمنان و عقب‌نشینی نکردن از ارزش‌های انقلابی و ملی مورد تأکید در بیانیه گام دوم انقلاب است.

عضو سشورای عالی بیداری اسلامی ‌با بیان اینکه امروز ملت ایران علاوه بر آمریکای جنایتکار، تعدادی از دولت‌های اروپایی را نیز خدعه‌گر و غیرقابل اعتماد می‌دانند، گفت: دولت جمهوری اسلامی باید مرزبندی خود را با آنها با دقت حفظ کند و از ارزش‌های انقلابی و ملی یک گام هم عقب‌نشینی نکند و از تهدیدهای پوچ آنان نهراسد.

مقدم‌فر با تاکید بر اینکه دولت باید از  موضع‌ انقلابی، حکیمانه و مصلحت‌جویانه مشکلات را با آنان حل کند، گفت: در مورد آمریکا حل هیچ مشکلی متصور نیست و مذاکره با آنان جز زیان مادی و معنوی محصولی نخواهد داشت.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه در ادامه مقاومت در عرصه اجتماعی با تأکید بر عدالت و مبارزه با فساد، مقاومت در عرصه علم با جهاد و انقلاب علمی و دستیابی به قله‌های دانش و همچنین مقاومت در عرصه فرهنگی با نهادینه‌سازی سبک و فرهنگ زندگی اسلامی ایرانی و مقابله با کانون‌های ضدمعنویت و اخلاق را از دیگر موضوعات مهم در اندیشه و سیره عملی رهبر انقلاب دانست.

وی با اشاره به تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران تاکید کرد: این موضوع زیان‌های بی‌جبران اخلاقی، اقتصادی، دینی و سیاسی به کشور و ملت ایران زده است لذا برای مقابله با آن جهادی همه‌جانبه و هوشمندانه می‌طلبد که باز هم چشم امید نیز به جوان‌هاست.

موضوع : اسلایدر / سیاست
نوشته شده توسط : منصوری در 13-03-1398, 18:36 | بازدید : 13 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل دو + صفر ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

اجرای بیش از 500 برنامه به‎مناسبت سوم خرداد در گلستان/ استخوان‎های پوسیده استکبار با مقاومت شکسته می‎شود

  اجرای بیش از 500 برنامه به‎مناسبت سوم خرداد در گلستان/ استخوان‎های پوسیده استکبار

تشکیل کمیته دانشجویی تببین «گام دوم» انقلاب در گنبدکاووس

  تشکیل کمیته دانشجویی تببین «گام دوم» انقلاب در گنبدکاووس دانشجویان بسیجی

امام جمعه گنبدکاووس:بالاترین نشان موفقیت انقلاب، 39سال ایستادگی است / لازمه امتداد این مسیر در مدیریت جهادی است .

  امام جمعه گنبدکاووس:بالاترین نشان موفقیت انقلاب، 39سال ایستادگی است / لازمه امتداد این مسیر

فرمانده سپاه نینوا گلستان:مردم گرگان با مقام معظم رهبری دیدار می‎کنند

فرمانده سپاه نینوا گلستان:مردم گرگان با مقام معظم رهبری دیدار می‎کنند فرمانده سپاه نینوا
حدیث روز
امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 471- 28بهمن1396
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 47
بازدید دیروز: 67
بازدید ماه:2900
بازدید سال:12831
بازدید کل:313996