آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » آیا وزیر کار و مدیرکل کار گلستان استعفا می‎دهند؟؟؟

آیا وزیر کار و مدیرکل کار گلستان استعفا می‎دهند؟؟؟

موضوع : اسلایدر / اقتصاد

یکی از کارگران معدن یورت آزادشهر در محل حادثه معدن در آزادشهر اعلام کرد که تاکنون 18 میلیون تومان مطالبه دارد و از سویی معدنچی که برادرش را در این سانحه از دست داده بود به این موضوع اشاره کرد که در 2 سال گذشته برای هرشیفت 16 ساعته کاری تنها 7 هزار تومان به آن پرداخت کرده بودند.
کارگران معدن یورت آزادشهر در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کردند که تنها 3 تا 5 ماه در طول سال برای آنها حق بیمه پرداخت شده و هیچ مسئولی نیز پیگیر پرداخت معوقات و حق بیمه ما نبوده و نیست.
برخی از کارگران این معدن نیز با مراجعه به مراکز درمانی متوجه شده اند که بیمه کتابداری برای آنها واریز شده و این واقعا جای تاسف دارد که مسئولان اداره کار استان چه بازرسی از این معاون و وضعیت بیمه کارگران دارند؟
به نظر می‎رسد معدنچیان استان در دیگر معادن نیز با این مشکل رو به رو هستند، یکی دیگر از کارگران معدن استان گلستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در آزادشهر اظهار داشت: 2ماه از عید گذشته هنوز عیدی وحقوق اسفند ماه سال 1395 به من پرداخت نشده چه برسد به اینکه در سال جدید به ما حقوق داده باشند.
وی تصریح کرد: ما در معدن با 15 روز کار در 16 ساعت شیفت مشغول هستیم و پس از این تعداد روز شش روز استراحت می‌کنیم و مجدد 15 روز در 16 ساعت کاری در معدن مشغول می‌شویم و این در حالی است که شیفت کاری ما 15روزبه 15 روز باید در نظر گرفته شود.
از سوی دیگر مسئولان استانی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خود را از اتهامات مبنی بر قصور در ایجاد این اتفاقات تبرئه می‎کنند که یک روز قبل از این اتفاق بازرسان کار در محل حاضر بودند و به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اخطارات زیادی به این معدن داده شده بود و حتی مسئولان این معدن در دادگاه محکوم شده بودند اما شاهد آن هستیم که تا قبل از وقوع این حادثه مانع فعالیت این معدن نمی‌شوند.
در حالی کارگران معدن یورت آزادشهر به واسطه این شغل پر آسیب و خطرناک تنها 750 هزار تومان حقوق دریافت می‎کنند که بیشترین میزان حقوق در کشور را مدیران پشت میزنشین رده بالای دولتی دارند.
کارگران معدن زمستان یورت آزادشهر در چند سال اخیر برای مشخص شدن و رسیدگی به مشکلات حقوقی و حق بیمه شان در مقابل فرمانداری آزادشهر، دادگستری، استانداری و غیره تجمع کردند اما هیچ مسئولی اقدام خاصی برای این کارگران انجام نداد اما در این چند روز پس از وقوع این فاجعه و کشته و زخمی شدن شماری از کارگران شاهد هستیم که همه این مسئولان دولتی در محل حادثه حضور یافته و پیگیر مسائل کارگران شده و وعده‌های مختلف می‌دهند.
سئوال اینجاست که آیا مسئولان پیش از این نمی توانستند تا پیش از حادثه و مرگ معدنچیان به این مسائل رسیدگی کنند؟آیا واقعا اداره کار نمی توانست در این چند سال اقدامی برای رفع مشکلات معدن انجام دهد؟آیا اداره صنعت و معدن به وظایف خود عمل کرده است؟
بهتر است مسئولان اداره کار و صنعت، حال به دنبال رفع مشکلات حقوقی و بیمه‌ای دیگر کارگران زنده معادن استان باشند.
حادثه انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر که ظهر چهارشنبه رخ داد به محبوس شدن حدود 35 نفر از کارگران منجر شد که تاکنون 22جنازه از اعماق زمین خارج شده و 4 جنازه نیز شناسائی شده است./تسنیم

موضوع : اسلایدر / اقتصاد
نوشته شده توسط : reza در 16-02-1396, 19:44 | بازدید : 2704 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل دو + صفر ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

حضور نماینده ویژه مقام معظم رهبری برای بررسی از روند امدادرسانی ، رسیدگی به مشکلات معدنچیان و خانواده‌های آنان در محل وقوع حادثه

  حضور نماینده ویژه مقام معظم رهبری برای بررسی از روند امدادرسانی ، رسیدگی به مشکلات معدنچیان

بیش از 80 کارگر دچار سانحه شدند که تاکنون پیکر 22 نفر کارگر ازمعدن خارج شد

  بیش از 80 کارگر دچار سانحه شدند که تاکنون پیکر 22 نفر کارگر ازمعدن خارج شد بیست و دومین جسد

در کل سال ۹۵ نیز حقوقی دریافت نکردم./ حضور مسئولان در این مواقع چیزی جز رای گرفتن از مردم و قشر زحمتکش نیست.

  گزارش؛بی‌تدبیری مسئولان دولت تدبیر نمایان شد/ ۵ ماه بیمه در قبال ۵ سال کار/ در کل سال

۷ هزار تومان به ازای ۱۶ ساعت کار در معدن دریافتی داشتم/برادرم ۱۴ ماه حقوق دریافت نکرد

  ۷ هزار تومان به ازای ۱۶ ساعت کار در معدن دریافتی داشتم/برادرم ۱۴ ماه حقوق دریافت نکرد برادر

معاون استاندار گلستان:رئیس جمهور به آزادشهر سفر می‌کند.

  معاون استاندار گلستان گفت: حسن روحانی رئیس جمهور روز یکشنبه آینده برای حضور در جمع

در هفته کارگر اجساد کارگران بدون هیچ تکریمی تحویل بازماندگان شد

  موج نارضایتی از عملکرد مسوولان دولتی استان گلستان نسبت به کارگران معدن در محل وقوع حادثه
حدیث روز
امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 589 شنبه 27 دی 1399
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید
File engine/modules/prostats.php not found.