آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » مصوبه مجلس برای جذب آموزشیاران چه زمانی اجرا می شود؟

مصوبه مجلس برای جذب آموزشیاران چه زمانی اجرا می شود؟

موضوع : اسلایدر / اقتصاد

رزاقی در پاسخ به سوال یکی از آموزشیاران که اذعان کرد: گفته شده است شما شیوه نامه را امضا نکرده اید ؛گفت: این شیوه نامه هنوز از وزارت آموزش و پرورش به دست ما نرسیده است البته این بخشنامه را باید وزیر یا معاون توسعه و مدیریت ایشان امضا کند ومن تنها بخشنامه هایی که مربوط به نهضت می شود را امضا می کنم.
باقرزاده در مورد علت احتمالی تاخیر در امضا نیز اظهار کرد: اگر بخشنامه ای تا کنون امضا نشده هم به این خاطر می باشد که فرایندی نیاز است و چون افراد زیادی شامل این شروط می شوند باید برای اجرا ضابطه تعریف شود اما علل القاعده باید برای مهر ماه پیش برود.
پس از طرح این موضوع که جذب نیرو بر اساس نیاز آموزش و پرورشاست ، آموزشیاران به سراغ مدیر آموزش و پرورش رفتنند و از وی توضیحاتی دراین مورد خواستند.
رئیس آموزش و پرورش گنبد در پاسخ به آموزشیاران گفت: من یا استان نمی توانیم حقوق شمار را بدهیم، حقوق شما را باید سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور بپردازد وآنها باید ردیف حقوقی به ما بدهند که این تعداد را به عنوان حق التدریسی جذب کنید و در گذشته هم اگر جذبی انجام شده بر اساس ردیف حقوقی بوده است که آنها تعریف کرده اند و جز این حتی مدیرکل هم اجازه جذب نیرو ندارد.
فرج الله رزاقی در خصوص اجرای بسته های حمایتی در سال های گذشته نیز گفت امکان تطبیق آموزشیاران با آن بسته نبود و هر کس مایل بود می توانست آزمون بدهد کما اینکه این بسته ها در مدراس غیر دولتی اجرا شد و مهمتر اینکه نمی توان برای مقطع پیش دبستانی هر نیرویی که با روانشناسی آشنایی کافی ندارد را جذب کرد و طبق قوانینی نیرو جذب می شود.
پس ادامه اعتراض و سوال های متوالی آموزشیاران ، وی پاسخ داد: آیا دولت به شما گفت که در نهضت فعالیت کنید و کلاس تشکیل دهید که برای دولت تعهدی ایجاد شود؟ خیر شما خودتان رفتید به صورت آموزش دهنده قرارداد بستید.
یکی از آموزش دهندگان نهضت با تائید این مسئله که این اقدام داوطلبانه بوده، تصریح کرد: درست است ما داوطلبانه این کار را انجام داده ایم ولی سالهاست که در حال خدمت هستیم اما سازمان هیچ تعهدی نسبت به ما ندارد.
زاقی خاطر نشان کرد؛ من کاره ای نیستم و سیاست های آموزش پرورش بر این اساس قرار گرفته است که جذب بر اساس اینکه فرایندهای رسمی را طی کنند ،طبق ماده 28 و اعلام سازمان سنجش انجام شود و مبادی جذب نیرو این سه کانال است؛ حال اگر مجلس مصوب کند که نیرویی جذب شود ، دولت موظف به اجرا است اگر هم این اتفاق نیفتاد من یا مدیرکل نمی توانیم جذبی داشته باشیم.
با وجود پاسخ های داده شده آموزشیاران هنوز منتظر جذب و اجرای مصوبه مجلس هستند و با عنوان این مطلب که سن اکثر آنها از حد مجاز برای استخدام گذشته است خواستار اجرای اولویت هایی برای این گروه هستند.
همچنین از اینکه عنوان می شود آنها در سنین بزرگسالان تدریس کرده اند و قابل تطبیق بر پیش دبستانی نیستند این برداشت را دارند که آموزش و پرورش مخالف جذب آنهاست و برنامه ای به جز جذب نیرو از دانشگاه فرهنگیان ندارد.

موضوع : اسلایدر / اقتصاد
نوشته شده توسط : reza در 3-03-1396, 17:07 | بازدید : 717 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل دو + صفر ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

رئیس نوسازی مدارس: کمبود 52 هزار کلاس درس و 2700 کلاس غیرمقاوم در در کشور

  رئیس نوسازی مدارس: کمبود 52 هزار کلاس درس و 2700 کلاس غیرمقاوم در در کشور معاون عمرانی

استاندار گلستان در مراسم بازگشایی مدارس: دانش آموزان باید مطالبه گر باشند و سوالات خود را بازگو کنند

استاندار گلستان در مراسم بازگشایی مدارس: دانش آموزان باید مطالبه گر باشند و سوالات خود را بازگو

اجرای طرح یاوران کوچک نماز در مهدهای کودک گلستان

به گزارش گلستان مهر : مدیر کل بهزیستی گلستان از اجرای طرح نیک 'یاوران کوچک نماز' در مهدهای کودک

آب‌های زیرزمینی دیگر جوابگو‌ نیست

گلستان مهر: علی اکبر مهاجری معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: مردم به جای استفاده ۴۰

فانی خبرداد: برگزاری آزمون استخدامی معلمان دهه سوم شهریور

وزیر آموزش و پرورش زمان برگزاری آزمون استخدامی برای به کارگیری 5 هزار معلم را دهه سوم شهریور ماه

امضای 200 نماینده برای افزایش حقوق معلمان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دو فوریتی برای رفع مشکلات معیشتی معلمان به
حدیث روز
امام باقر (ع) می فرماید : فقيه حقيقى، زاهد در دنيا، مايل به آخرت و چنگ زننده به سنّت پيامبر اكرم(ص) است.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 577 شنبه 3 آبان 1399
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید
File engine/modules/prostats.php not found.