آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » دل‎بستگی و پیوستگی به امام (ره) بیشتر شده/ افکار و عقاید امام (ره) هر سال بیشتر شناخته می‌شود

دل‎بستگی و پیوستگی به امام (ره) بیشتر شده/ افکار و عقاید امام (ره) هر سال بیشتر شناخته می‌شود

علوی با بیان اینکه تجلی حیات، حرکت، زندگی و حضور گسترده مردم در عرصه‌های مختلف به‌ویژه انتخابات تپشی است که امام(ره) در بین مردم ما ایجاد کرد و نشانه قدرشناسی ملت ما نسبت به ایشان است، اظهار داشت: امام خمینی(ره) یک فقیه بود با اصول ژرف‎اندیش و در فقه و اصول همیشه نواندیش بود و حرف‎های تازه، مستند و با ادله فقه و فقیه‎پسند می‎زد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: امام خمینی(ره) نوپردازی‌اش در مسائل فقه و اصول غوغا می‎کرد، امام(ره) یک فیلسوف بود و از یک مرز و اندیشه عقلانی و استدلالی با پیچیدگی‎های فلسفی برخوردار بود و در حوزه فلسفه حرف نو داشت. ایشان در عین حال که فیلسوف بود، یک عارف بود و قلبی منطعف و نورانی داشت و از ویژگی‎های یک عالم برخوردار بود.

وی امام خمینی (ره) را مدیر، سیاست‎مدار سترگ و دوراندیش عنوان کرد و گفت: امام(ره) سال‎ها قبل پیش‌بینی و تحلیل از بین رفتن مارکسیسم را داشت. ایشان به مردم اعتقاد داشت و همواره می‎فرمود اگر مردم در صحنه باشند دشمن هیچ غلطی نمی‎تواند کند. امام(ره) اراده فولادین داشت که هیچ چیزی نمی‎توانست مانع آن شود، هزینه می‎داد اما از اصول و اعتقادات عدول نمی‎کرد.

علوی افزود: در فاجعه جانسوز هفت‎تیر ما شهید بهشتی را از دست دادیم و صبح هفت تیر مسئولان به دیدار امام خمینی(ره) رفتند و همه انتظار داشتند امام(ره) تأثر خود را از این ماجرا نشان دهند، اما امام راحل همانند کوهی این حادثه مترقبه را تسلیت گفته و گفتند وقتی شما سیلی به صورت آمریکا می‎زنید، آمریکا ساکت نمی‎نشیند و عکس‎العمل نشان می‎دهد.

وی رهبری امام(ره) در انقلاب اسلامی را منحصربه فرد بیان کرد و ادامه داد: در سال 1342 و سال پایانی 1357 امام(ره) دست به قیام زد و همه تحلیلگرها می‎گفتند که مبارزه سیاسی پاسخ نمی‎دهد و مردم به ندای قیام پاسخ مثبت نمی‎دهند و امام خمینی(ره) در این شرایط که نه فضای داخلی و نه خارجی مساعد نبود، قیام کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در قیام انقلاب اسلامی خواستگاه نخست مبارزه دانشگاه بود و در این محیط اسلام در اقلیت بود، تاکید کرد: خواستگاه دوم بازار بود و پس از ماجرای سال 1342 بازاریان دل‎زده بودند و انگیزه‎ای برای مبارزه سیاسی نداشتند.

علوی با اشاره به اینکه سومین خواستگاه حوزه علمیه و روحانیون بودند، خاطرنشان کرد: امام(ره) متوجه شد که شاه برنامه‎های اسلام‌زدایی را دنبال می‎کند و اگر جلویش گرفته نشود دیگر ‌نمی‎توان کاری کرد و این مبارزه را با شورای 9 نفره آغاز و بیانیه‎هایی را امضاء می‎کردند و خلاء رهبری واحد را این‌گونه امام(ره) پر کردند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در سخنرانی‎های خود در قم، روحانیون را مورد خطاب قرار دادند و روحانیون را به حرکت مبارزاتی متصل کردند. امام(ره) فرهنگ شهادت را در جامعه بار دیگر احیاء کردند و با مداحی‎سرایی و اشعار در جامعه روح شهادت‌طلبی را در جامعه زنده کردند تا در نهایت به 15 خرداد ختم شد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با سخنرانی خود هیمنه آمریکا و پشتیبانی خارجی شاه را در کشور درهم شکست، افزود: امام(ره) رئیس جمهور آمریکا را در آن زمان فاسد‎ترین رئیس جمهور در جهان معرفی می‎کرد. از سوئی بیانات امام(ره) ابهت شاه را در داخل کشور شکست و مردم ایران را آماده مبارزه کرد، در سال 1356 هیچ فردی تصور حرکت و مبارزه را نداشت چراکه شاه سران بازار و بزرگان دانشگاه و حوزه علمیه را دستگیر و به شهرهای مختلف تبعید کرده بودند و افرادی که مشی مبارزه مسلحانه در پیش گرفته بودند را نابود کرده بود و به آمریکا اطمینان خاطر داده بودند که تا 25 سال هیچ تهدیدی در کشور وجود ندارد و با این شرایط داخلی فردی نمی‎توانست در داخل کشور نفس بکشد.

نوشته شده توسط : reza در 14-03-1396, 20:32 | بازدید : 1291 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل ده + شش ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری:درایت سیاسی مقام معظم رهبری، نشأت گرفته از اندیشه امام راحل است

  نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری:درایت سیاسی مقام معظم رهبری، نشأت گرفته

امام جمعه گرگان:امام در 15 خرداد کشور، ملت و دین را از سقوط به دره نجات داد

  امام جمعه گرگان:امام در 15 خرداد کشور، ملت و دین را از سقوط به دره نجات داد امام جمعه گرگان

امام جمعه بندرترکمن:حذف مرگ از شعارها مخالفت صریح با آیات قرآن و روایات است/ دستگیری جاسوس در دفتر مشاور رئیس جمهور مصداق نفوذ اس

  امام جمعه بندرترکمن:حذف مرگ از شعارها مخالفت صریح با آیات قرآن و روایات است/ دستگیری جاسوس

گلستان در سوگ روح‌الله مراسم سالروز ارتحال امام راحل در گرگان با حضور وزیر اطلاعات برگزار می‌شود

  گلستان در سوگ روح‌الله مراسم سالروز ارتحال امام راحل در گرگان با حضور وزیر اطلاعات

امام جمعه گنبدکاووس:15 خرداد نقطه سرآغاز انقلاب اسلامی و شروع یک حرکت تاریخی بزرگ برای برپایی حکومت دینی و الهی در کشورمان بوده است.

  امام جمعه گنبدکاووس:15 خرداد نقطه سرآغاز انقلاب اسلامی و شروع یک حرکت تاریخی بزرگ برای

سیدحمیدروحانی در جمع تاریخ پژوهان گلستان :از افراد فاسد و هرزه تجلیل می کنند تا دیگر شهدا الگو نباشند

روحانی در جمع تاریخ پژوهان گلستان :از افراد فاسد و هرزه تجلیل می کنند تا دیگر شهدا الگو نباشند /
حدیث روز
امام علی(ع) می فرماید : هیچ چیز را ندیدم مگر اینکه خدا را قبل از آن بعد از آن و با آن مشاهده کردم.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 471- 28بهمن1396
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید

آمار بازدید
بازدید امروز: 73
بازدید دیروز: 56
بازدید ماه:179
بازدید سال:47026
بازدید کل:298926