آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » یادداشت/ محمد رهبری: مدیران باید کارآفرین باشند

یادداشت/ محمد رهبری: مدیران باید کارآفرین باشند

یادداشت/ محمد رهبری
مدیران باید کارآفرین باشند
مدیران باید کارآفرین باشند و با ادغام نقش‎های کلیدی مدیریت و کارآفرینی باید مدیر کارآفرین در یک مجموعه باشند و یا سعی کنند مدیر کارآفرین بمانند.
محمد رهبری - کارشناس کارآفرینی در یادداشتی به مناسبت هفته ملی مهارت و  روز ملی کارآفرینی نوشت؛ ما در میانه انقلاب جهانی کارآفرینی قرار داریم. تقریباً در تمامی کشورها با صنایع و تمامی صنوف و فعالان اقتصادی با موضوع کارآفرینی درگیر بوده و ارزش‎هایی را در روش‎های جدید درک کرده‎اند  یا خلق می‎کنند.

همزمان با افزایش قابل توجه سرمایه‎گذاری‎ها نوآوری و تنوع در محصولات، فناوری‎ها و ثبت اختراعات جدید شرکت‎های تاسیس شده و موجود با یک انتخاب حیاتی و بنیادی روبرو هستند، اینکه قربانی این انقلاب و تکامل باشند یا به این انقلاب بپیوندند.

در عصر کارآفرینانه امروزی، سرعتی که شرکت‎ها باید متناسب با آن خود را تغییر دهند رو به افزایش است در حقیقت بسیاری از آن‎ها که شکل‎دهنده و بخشی از انقلاب و تکامل شرکت‎ها در سال‎های اخیر بوده‎اند.

محیط خارجی شرکت‎ها امروزه به سرعت در حال تغییرات که از پیچیدگی بالایی برخوردار هستند و می‎توانند در کمترین زمان حیات شرکت‎های فعال را در بازارهای شدیدا رقابتی تهدید کنند.

منسوخ شدن سریع محصول، محافظت در مالکیت معنوی، غیرقابل پیش‎بینی بودن قیمت‎ها، بالارفتن درجه نوآوری، حضور بازیگران فرصت‎ساز و فرصت‎شناس در عرضه محصولات و نوآوری‎ها، مهارت نسبتاً بالای کارگران، پیچیدگی مشتریان و سطح انتظارات آنها و سایر موارد از موضوعات مهمی است که می‎تواند فعالیت یک بنگاه اقتصادی را دچار چالش کند.

بنابراین در مواجهه و مقابله و پیشگیری و همچنین ارائه راهکار جهت برون رفت مشکلات مشابه و موجود باید مدیران بنگاه‎های اقتصادی در مسیر توسعه کارآفرینی با فراهم کردن زمینه نوآوری وانگیزه در کارکنان خلاق نسبت به تنوع‎سازی محصولات و ایجاد مزیت رقابتی اقدام کنند.

انطباق‎پذیری و توجه به سلائق مشتریان و انعطاف‌پذیری در استراتژی‎های بنگاه‎های اقتصادی سرعت و توجه به آموزش و خواسته‎های کارکنان و تاکید بر خلاقیت و نوآوری در خدمات، فرآیند و فناوری‎ها می‎تواند تا حد زیادی از مشکلات جاری بنگاه‎ها بکاهد.

کارافرینی فرآیند ایجاد ارزش از طریق کنار هم قرار دادن ترکیب منحصر به فردی از منابع برای بهره‎برداری از یک فرصت است که می‎توان آن را مدیریت کرد.

توانایی برای شناسایی فرصت‎های جدید در محیط خارجی ارزیابی و اولویت‎بندی این فرصت‎ها و سپس ترجمه این فرصت به مفاهیم تجاری و عملی و امکان‎پذیر بودن آن را در فرآیندهای کارآفرینانه بسیار حائز اهمیت است.

کارآفرینی پدیده‎ای است که می‎تواند در گستره وسیعی از زمینه‎های متفاوت در شرکت‎ها روی دهد در حقیقت می‎توان گفت کارافرینی سازمانی شامل ایجاد، توسعه و پیاده‎سازی ایده‎ها و رفتارهای جدید توسط یک شرکت است.

تمرکز این دیدگاه روی نوآوری است که می‎تواند شامل محصولات، خدمات، فرآیندها و سیستم‎های اجرایی جدید و برنامه‎های آموزش برای کارکنان باشد.

کارآفرینی نیازمند چشم‎اندازی به آینده، تمایل به ریسک‌پذیری و تمرکز روی خلق آینده است. دستیابی به این توازن نشان می‎دهد که مدیران باید کارآفرینان باشند و با ادغام نقش‎های کلیدی مدیریت و کارآفرینی باید مدیر کارآفرین در یک مجموعه باشند و یا سعی کنند مدیر کارآفرین بمانند.

نوشته شده توسط : reza در 8-05-1396, 22:21 | بازدید : 884 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل سه + سه ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

مدیر کل فنی و حرفه ای گلستان: بیشتر متقاضیان فنی‌وحرفه ای فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند

  مدیر کل فنی و حرفه ای گلستان: بیشتر متقاضیان فنی‌وحرفه ای فارغ التحصیلان دانشگاهی

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲:تکمیل بندرخشک اینچه‎برون به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

  مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲:تکمیل بندرخشک اینچه‎برون به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار

مدیرعامل شرکت گاز گلستان مطرح کرد:گازرسانی به بیش از ۷۸ درصد واحدهای صنعتی استان گلستان

  مدیرعامل شرکت گاز گلستان مطرح کرد:گازرسانی به بیش از ۷۸ درصد واحدهای صنعتی استان گلستان

توکلی:یکباره کسی رییس‌جمهور می‌شود که فکرش را نمی‌کرد

توکلی:یکباره کسی رییس‌جمهور می‌شود که فکرش را نمی‌کرد تایید و ردصلاحیت کاندیداها

حضرت آیت‌الله خامنه ای در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت؛

هفت اولویت و سرفصل مهم برای دولت/باید از بدحسابی آمریکا در برجام تجربه آموخت/ نباید از

امام جمعه کردکوی: خدمت حداکثری توأم با صداقت و علاقه سرلوحه کار مسؤولان باشد

گلستان مهر: امام جمعه کردکوی با بیان اینکه مسؤولیت قرارگرفته در اختیار مسؤولان یک فرصت است،
حدیث روز
امام حسین (ع) می فرماید : كساني كه رضايت مخلوق را به بهاي غضب خالق بخرند ، رستگار نخواهند شد.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 572 شنبه 22 شهریور 1399
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید
File engine/modules/prostats.php not found.