آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی؛ علل و واکنش‌ها

حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی؛ علل و واکنش‌ها

موضوع : یادداشت

در شرایطی که منطقه ما یکی از ملتهب ترین و ناآرام ترین شرایط خود را در حال سپری کردن است و روزانه خبر از کشته و زخمی شدن صد ها انسان بی گناه از گوشه و کنار آن مخابره می شود، برخی از جنگ طلبان و قداره کشان منطقه با ماجراجویی های خود سبب تشدید اوضاع وخیم و رنج بیشتر ملت ها و کشورهای منطقه می شوند که نمونه های آن را در آتش افروزی آل سعود علیه همسایه جنوبی اش یمن و رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین مشاهده میکنیم.
رژیم صهیونیستی سال نو یهودی را با حمله به اولین قبله گاه مسلمانان یعنی مسجد الاقصی آغاز کرد، اسراییلی ها با حمله به نمازگزاران این مسجد در چند روز متوالی و کشته و زخمی کردن تعدادی و بازداشت عده ای دیگر یاد واقعه تلخ آتش زدن مسجد الاقصی را در اذهان مسلمین زنده کردند و این هتک حرمت اخیر به لحاظ شدت و دامنه تلفات آن، شدیدترین حمله آن رژیم به مسجد الاقصی بعد از آتش زدن آن محسوب می شود.
روزنامه ها آرتص پیشتر گفته بود اسراییل قصد تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی را تا پیش از سال جدید دارد و به نوعی زودتر از وقوع چنین هتک حرمتی خبر داده بود.
صهیونیست ها می خواهند این مسجد را دیوار کشی کرده و قسمتی از آن را به یهودی ها تخصیص دهند، این اولین گام جدی در راستای تخریب کامل آن خواهد بود. از منظر صهیونیست ها برای ساخت معبد سلیمان می بایستی کل زمینی که مسجد الاقصی و قبه الصخره در آن قرار دارند به طور کامل تخریب و مراحل ساخت و ساز آن معبد رویایی آغاز شود. البته آن ها به طور جدی و عملی این موضوع را دنبال کرده اند و با حفاری های گسترده ای که در زیر بنای آن مساجد انجام داده اند مترصد یافتن موقعیتی هستند که طرح شوم خود را پیاده سازی کنند.
آن ها دیوارهای پیش ساخته بزرگ و ستون های عظیم الجثه ای را آماده کرده اند تا به زعم خود در ساخت بنای هیکل سلیمان به کار گیرند، با جستجویی در فضای اینترنت و برخی سایت های مرتبط می توانید اطلاعات بیشتری در این خصوص بدست آورید.
حال برخی از دلایل حمله اسراییلی ها به مسجد الاقصی را در ذیل آورده ایم :
- شاید یکی از دلایل انتخاب چنین زمانی برای حمله به مسجد الاقصی از سوی صهیونیست ها این باشد که به تصور آن ها به اندازه کافی درگیری، جنگ و معضلات دیگری در سطح منطقه و بین الملل وجود دارد که آنها بتوانند اقدام خود را عملی کرده و آن را در لا به لای اخبار مربوط به داعش و گروه های تروریستی دیگر، حمله آل سعود به یمن، هیاهوی فضای انتخاباتی در امریکا، مسایل مربوط به ترکیه، بحرین، سوریه، عراق، لبنان و حتی مساله هسته ای ایران کم رنگ و بی اهمیت جلوه دهند. (این کار را با استفاده از رسانه های بی شماری که در اختیار دارند به راحتی انجام داده و خواهند داد.)
- تل آویو می خواهد فضای منطقه را بیش از پیش متشنج و ناآرام کند تا علاوه بر آنکه به اهداف خود از قبل آن دست یابد، مقابله ای هم با توافق هسته ای ایران و 1+5 کرده باشد که گفته می شود میل به ثبات و امنیت را افزایش خواهد داد. در واقع به نوعی خلاف آن را ثابت کند.
- دلیل دیگر جلب نظر تندروهای داخلی آن رژیم است، نتانیاهو چندی است مورد انتقاد احزاب و شخصیت های تندروی اسرائیلی قرار می گیرد و اقدامات وی در ابعاد امنیتی، اقتصادی و بین المللی مورد شماتت بسیار قرار گرفته است.
- مذاکرات به اصطلاح صلح چند وقتی است که متوقف شده است، احتمالاً صهیونیست ها می خواهند در دور آتی مذاکرات دست برتر را در مذاکره داشته باشند، بنابراین به اقداماتی از این قبیل روی می آورند و خط قرمز طرف مقابل را در می نوردند. (در صورت پاسخ متناسب از سوی گروه های مقاومت این فرضیه اعتبار خود را از دست می دهد.)
- سرپوش گذاشتن بر شکست اخیر آیپک در مقابله با برجام. علی رغم هزینه های بسیار و تبلیغات سوء علیه برنامه هسته ای ایران و توافق کلی حاصل شده در این خصوص (برجام) آنها نتواستند در کنگره به مقصد خود دست یابند و شکست تلخی را پذیرا شدند.
- قبح زدایی از هتک حرمت مسجد الاقصی. آن ها می خواهند پس از چند مرحله توهین و حمله به آن طرح تخریب کامل آن را پیاده سازی کنند. این فرضیه هم ربط مستقیمی دارد به نحوه عکس العمل جهان اسلام، آنها در حال ارزیابی واکنش ها به اقدامات اخیر خود هستند، اگر چندان صدای مخالفی بلند نشود و انتقادات آن اندازه ای که رژیم صهیونیستی را تحت فشار افکار عمومی قرار دهد نباشد به سمت اجرایی کردن نقشه خود خواهند رفت.
در این میان گذشته از حامیان همیشگی قدس و مردم فلسطین یعنی ایران، حزب ا... و برخی گروه ها و نهاد های اسلامی فعال دیگر، صدای مخالفت چندانی از سوی دیگر کشورهای مسلمان و اعراب به گوش نمی رسد. السیسی و ملک سلمان هم تنها با محکوم کردن اقدامات اسراییل به آنها در خصوص عواقب کارشان هشدارهایی دادند. اما آیا به راستی این میزان از مخالفت و واکنش در مقام حرف و شعار کفایت می کند؟ این حرف ها و شعار های ظاهری می تواند دردی از مردم فلسطین دوا کند و یا گامی به سوی آزاد سازی قدس شریف باشد؟
امروز اتحادیه عرب و سازمان کنفرانس اسلامی بایستی بیش از هر زمان دیگری فعال باشد و از ظرفیت وجودی کشورهای عضو نهایت بهره را ببرد. مسلمانان در سراسر منطقه روزانه کشتار می شوند، پروژه اسلام هراسی با علم کردن گروه های سفاکی همچون داعش و جا زدن آنها به عنوان مسلمان در حال پیش روی است، به مقدسات مسلمین توهین می شود، جان و مال و ناموس مسلمین روزانه مورد تعرض قرار میگیرد، به جرم مسلمان بودن! در کشورهای به اصطلاح آزاد و دموکرات خود مانع از تحصیل مسلمانان می شوند و یا حداقل با محدودیت های بسیاری این اجازه را خواهند داد، مسلمانان را وحشی، تروریست، عقب مانده و ... خطاب می کنند و ده ها مورد ریز و درشت دیگر که همگی نشان از آن دارد که دشمنان اسلام تمام قد در مقابل پیروان این دین الهی ایستاده اند و برای نابودی آن از هر ابزاری بهره می برند. حال سوال اینجاست که واکنش جهان اسلام با برخورداری از یک و نیم میلیارد مسلمان در جهان و ظرفیت های بسیار چیست؟ آیا برنامه مشخصی وجود دارد؟ اتحاد میان مسلمین تا چه اندازه است؟ فلسطین که به عنوان مهم ترین مساله جهان اسلام است تا کی باید منتظر کمکی از سوی کشورهای مسلمان باشد و مردمش دست خالی در مقابل اشغالگران مقاومت کند؟/مهدی ملکی

موضوع : یادداشت
نوشته شده توسط : reza در 9-07-1394, 20:22 | بازدید : 1692 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل سه + سه ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

رونق 150 مکان گردشگری گلستان، نگاه فرابخشی می‌خواهد

رونق 150 مکان گردشگری گلستان، نگاه فرابخشی می‌خواهد

سخنانی با لحن انقلاب اسلامی: ما جمهوری اسلامی را برای خود یک الگو می‌دانیم

سخنانی با لحن انقلاب اسلامی: ما جمهوری اسلامی را برای خود یک الگو می‌دانیم

خنده جان کری به منتقدان توافق هسته‌ای

خنده جان کری به منتقدان توافق هسته‌ای

این بار با وضو به سینما برویم

این‌بار فیلمی به منصه ظهور رسیده که سالن‌های سینما را به عبادتگاه تبدیل می‌کند و

فصل الخطاب مذاکرات هسته ای قانون است

    پس از بررسی مفاد برجام در مراحل قانونی و اعلام نظر نهایی مقام معظم رهبری ( مدظله

روحانی؛ از شعار ۹۲ تا واقعیت۹۴!

  روحانی؛ از شعار ۹۲ تا واقعیت۹۴
حدیث روز
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نماز نور چشم مومن است.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 572 شنبه 22 شهریور 1399
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید
File engine/modules/prostats.php not found.