آخرین اخبار :
bg-login
img-registr
عضویت
تبلیغات
» » جان‌باختگان معدن ابزار تبلیغاتی نیستند

جان‌باختگان معدن ابزار تبلیغاتی نیستند

موضوع : یادداشت

این روزها که خانواده‌های داغدار جان‌باختگان معدن زمستان یورت آزادشهر با لباس‌های مشکی برتن با ندای بلند فریاد می‌زنند و گریه کنان بر ظلم‌های رفته بر فرزندان و همسران معدن‌کار و مرحومشان گلایه می‌کنند، دولتی‌ها سراسیمه و بدون برنامه تنها با ابراز تاسف از وقوع انفجار در این معدن رفع تکلیف کرده و اصلا به روی خود هم نمی‌آورند که بیش از یک‌سال است فریاد اعتراض کارگران این معدن را نشنیدند و مطالبات 17 ماهه آنها همچنان بر زمین مانده است.
شکوه حضور دولتی‌ها برای تشییع جنازه‌های مقدس و مظلومی که تا زنده بودند حتی ذره‌ای ازافکار مدیران دولت را به خود اختصاص نداد نه تنها مرهمی برای خانواده‌های داغدار نخواهد بود بلکه گویای ساده اندیشی بسیاری از مسوولان است که امیدوارند با این‌گونه حرکات نمایشی خشم مردم را از عملکرد خود فرو بنشانند.
وقتی دولت با کشته شدن مظلومانه بیش از20 نفر از هموطنان آزادشهری حتی اعلام عزای عمومی نمی‌کند تنها به جرم اینکه این کارگران اهل تهران نیستند بدون تردید نباید انتظار داشت صدا و سیما نیز از پخش برنامه طنز شامگاه خود صرف نظر کند.
در این چند روز که اشک از دیگان مردم دیار گلستان پاک نشده است حضور دو وزیر دولت در محل حادثه البته گاهی با کت و شلوار و گاهی با لباس فرم امداد و در درون چادر بر روی صندلی و عکس گرفتن‌های نمادین بدون آنکه حتی دستی به ذغالی خورده و سیاه شود نشان داد عزم دولت برای لاپوشانی ماجرا و برخورد احساس محور با ماجرا جزم شده است تا این بار نیز همچون حادثه منا خون عزیزان وطن با بی‌اعتنایی مسوولان دولتی فراموش شود.
اما روز گذشته خبر حضور رئیس جمهور در استان گلستان و آزادشهر همه را شوکه کرد، رئیس جمهوری که چهار سال است در مسند امور قرار گرفته و تا به امروز گام بر آزادشهر نگذاشته و فریاد خواسته‌های مردم را نشنیده است در نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و پس از پایان ماجرای معدن و کشته شدن و مصدومیت ده‌ها کارگر مظلوم برای مانور تبلیغاتی سوار بر طیاره پر زرق و برقش می‌خواهد بر زمین داغ‌دیده گلستان فرود آید.
ای کاش وزرایی که در روزهای گذشته در گلستان بر سر بالین مصدومان و در جمع خانواده‌های جان باختگان حاضر شده بودند فریاد اعتراض مردم به دولت و عملکردش را به گوش رئیس جمهور می‌رساندند هرچند قطعا همه دولتی‌ها می‌دانند همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم گله مند هستند.
به هر تقدیر حضور ریاست محترم جمهور در آزادشهر پس از پایان ماجرا و در آستانه انتخابات بدون تردید بی‌حرمتی است به عزاداران معدنچی و خانواده‌هایی که در چنین شرایطی دوست ندارند ابزار تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری شوند.
امیدواریم دولت به جای حرکت‌های نمایشی هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مطالبات معدن کاران آزادشهر و دهها معدن دیگر در کشور اقدام کرده و تمامی اقدامات و تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در سرتاسر کشور صورت دهند.
مهدی باقریان _ فعال سیاسی و اجتماعی

موضوع : یادداشت
نوشته شده توسط : reza در 16-02-1396, 21:33 | بازدید : 785 | نظرات : 0

اضافه کردن نظر

نام شما:
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
حاصل چهار + پنج ؟ (به عدد)
پاسخ:*

اخبار مشابه:

رونق 150 مکان گردشگری گلستان، نگاه فرابخشی می‌خواهد

رونق 150 مکان گردشگری گلستان، نگاه فرابخشی می‌خواهد

حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی؛ علل و واکنش‌ها

حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی؛ علل و واکنش‌ها

سخنانی با لحن انقلاب اسلامی: ما جمهوری اسلامی را برای خود یک الگو می‌دانیم

سخنانی با لحن انقلاب اسلامی: ما جمهوری اسلامی را برای خود یک الگو می‌دانیم

این بار با وضو به سینما برویم

این‌بار فیلمی به منصه ظهور رسیده که سالن‌های سینما را به عبادتگاه تبدیل می‌کند و

خوشا به حالت ‌ای روستایی!

روستایی باشیم اما احترام سرمان بشود. ای‌کاش روستایی باشیم اما به حکم قانون نگوییم

روحانی؛ از شعار ۹۲ تا واقعیت۹۴!

  روحانی؛ از شعار ۹۲ تا واقعیت۹۴
حدیث روز
امام رضا (ع) می فرماید : دوست هركس عقل او و دشمنش جهل اوست.
هفته نامه گلستان مهر
شماره 572 شنبه 22 شهریور 1399
آرشیو
پیوندهای مرتبط
آمار بازدید
File engine/modules/prostats.php not found.